Pračka a sušička, či pračkosušička? To je oč tu běží!

Kateřina Jurková
24.01.2023

Už vás nebaví neustálé rozkládání sušáku, boje o místo ve společné sušárně, věšení prádla a vlhkost v bytě? Nechte si pomoci od šikovných spotřebičů, které nepříjemnou práci udělají za vás! Bude vaším novým pomocníkem pračkosušička, nebo raději zvolíte set samostatné pračky a sušičky? Nemáte v tom jasno? Přečtěte si tento článek.

Zapomeňte na věčné rozkládání sušáku, nekonečnou vlhkost, která dělá v bytě neplechu, či společné sušárny, kde nikdy není místo pro vaše prádlo – dopřejte vaší domácnosti sušičku v jakékoliv podobě! Ta vám ušetří spoustu práce, vyhnete se zdlouhavému čekání i nepříjemnému žehlení a ušetřený čas pak můžete věnovat sobě nebo třeba přátelům a rodině. Stačí se jen rozhodnout, zda koupit pračku a sušičku, nebo sáhnout po modelu 2 v 1. Prozradíme vám výhody i nevýhody obou variant.

Pračkosušička do každé malé domácnosti

Jste rádi, že se do vaší koupelny vešla pračka, natož pak vměstnat místo jednoho spotřebiče dva? Nezoufejte! Pokud přebýváte v domácnosti se skromnými rozměry, i vy můžete vašemu prádlu dopřát pořádné sušení – tou správnou volbou pro vás bude pračkosušička. Její největší výhodu představuje bezesporu úspora místa. 2 v 1 model pračka se sušičkou představuje řešení pro všechny, i pro ty, kteří bydlí v malých bytech.

Při koupi společné pračky se sušičkou každého jistě mile překvapí pořizovací cena. Ta se totiž pohybuje kolem podobných částek, jako stojí samostatná pračka/sušička, a tak navíc ušetříte za druhý spotřebič.

A jako každá věc, má i pračkosušička dvě strany mince. Protože spolehlivě odvádí práci za dva spotřebiče, počítejte s tím, že její spotřeba elektrické energie je vyšší než u samostatné sušičky. 

Vzhledem k vykonané práci a neustálému zápřahu, který pračkosušičky podstupují, je potřeba počítat s tím, že některé modely mohou mít vyšší riziko poruchovosti.

Také mějte na paměti, že jsou pračkosušičky méně časově efektivní, společné programy trvají delší dobu a nelze sušit a prát najednou jako třeba se samostatnými spotřebiči.

Ve dvou se to dobře táhne

Pro všechny, kteří obývají byty či domy s velkými koupelnami, prádelnami či technickými místnostmi, je pravděpodobně jasnou volbou pračka a sušička zvlášť. Proč?


V první řadě na obou spotřebičích oceníte větší výběr programů, díky němuž budete moci dopřát vašemu prádlu přesně takovou péči, jakou potřebuje. Samostatná sušička vám také nabídne větší kapacitu sušení. Nezávislý chod spotřebičů se postará o efektivitu práce, tzn. že můžete sušit a prát najednou a ušetříte spoustu času. A když už je řeč o šetření, rozhodně musíme zmínit, že pračky a sušičky zvlášť si berou na starost úsporu provozních nákladů, což se zkrátka vždy hodí.

Pokud se rozhodnete pro koupi samostatné pračky a sušičky i přesto, že doma nemáte tolik prostoru, mohl by vám přijít vhod mezikus. Ten vám umožní postavit spotřebiče na sebe, postará se o bezpečnost a zajistí, aby se spotřebiče nepoškodily.
 

Stále si lámete hlavu s výběrem? Přečtěte si náš článek, kde najdete rady nejen o tom, jak vybrat set pračky a sušičky